Relacja z wykładów on-line Akademii Tomografii Weterynaryjnej!

W tę jesienną niedzielę, 15.10., mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnym spotkaniu online Akademii Tomografii Weterynaryjnej, które poświęcone było tomografii układu moczowego, płciowego, limfatycznego oraz zmian pourazowych u psów i kotów.

Prowadzenie wykładów powierzone było dwóm specjalistom: dr n. wet. Wojciechowi Kindzie i dr n. wet. Annie Łojszczyk, którzy dostarczyli nam niezwykłej dawki wiedzy i inspiracji.

Pierwsza część wykładów, prowadzona przez dr Wojciecha Kindę, była poświęcona tomografii układu moczowego oraz nadnerczom. Dowiedzieliśmy się, jak interpretować badania u pacjentów z problemami z nerkami, pęcherzem, cewką moczową oraz nadnerczami.

Kolejna część spotkania, poprowadzona przez dr Annę Łojszczyk, skupiła się na tomografii układu limfatycznego – śledziony, węzłów chłonnych, układu płciowego.

Ostatnia część wykładów dotyczyła zmian pourazowych u psów i kotów. Prowadzący omówili, jak dokładnie analizować obrażenia i zmiany wewnętrzne spowodowane urazami, co pozwoli na skuteczniejsze postawienie diagnozy i leczenie.

Dziękujemy prowadzącym za dawkę cennej wiedzy, ogromne zaangażowanie i profesjonalizm podczas prezentacji. Dzięki nim nasza wiedza w dziedzinie diagnostyki obrazowej w weterynarii znacząco się poszerzyła. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w spotkaniu!

Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.