Po długich i intensywnych, ale również niezwykle pasjonujących przygotowaniach prezentujemy Państwu Akademię Tomografii Weterynaryjnej. Naszą misją było stworzenie kursu, który będzie umożliwiał Państwu wykonanie wysokiej jakości skanów oraz interpretację obrazów. Posiadanie sprzętu jest oczywiście niezbędnym elementem diagnostyki, ale dzięki pozyskanej wiedzy jego potencjał będzie wykorzystany maksymalnie.

Utworzyliśmy Akademię Tomografii Weterynaryjnej, która jest skierowana do lekarzy weterynarii wykonujących badanie TK lub dopiero planujących. Pod okiem znakomitych ekspertów będą Państwo mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności.

Głównym prowadzącym kurs będzie dr n. wet. Ewa Stańczyk DipECVDI European Veterinary Specialist in Diagnostic Imaging.

Ponadto zajęcia będą prowadzić: lek. wet. Mateusz Hebel, dr n. wet. Wojciech Kinda, dr n. wet. Anna Łojszczyk.

Program szkoleń jest podzielony na spotkania online oraz praktyczne, w 5 kategoriach: tomografia głowy oraz szyi, układu nerwowego, mięśniowo-szkieletowego, klatki piersiowej, jamy brzusznej.

To co nas wyróżnia:

  • największe doświadczenie praktyczne wykładowców kursu wśród dostępnych kursów w Polsce;
  • aktywna nauka – po każdym spotkaniu uczestnicy kursu dostaną przypadki w postaci plików DICOM do interpretacji oraz stworzenia opisu;
  • możliwość pracy na stacjach opisowych, dzięki którym uczestnicy mogą zdobędą praktyczną wiedzę w warunkach zbliżonych do rzeczywistych;
  • 2-dniowy staż polegający na nauce pozycjonowania pacjentów oraz obsługi tomografu;
  • mała grupa (2 osoby przy stacji opisowej oraz podczas stażu);
  • interaktywny charakter prowadzonych zajęć, podczas których uczestnicy będą mogli konsultować swoje przypadki, wymieniać doświadczenia, analizować przypadki przedstawione przez prowadzących

Wykłady poprowadzone będą przez radiologów-praktyków, mających bardzo duże doświadczenie w interpretacji skanów TK z placówek w Polsce i na świecie.

Po ukończeniu kursu oraz zdaniu egzaminu, uczestnicy otrzymają punkty edukacyjne przyznane przez Krajową Izbę Lekarsko-Weterynaryjną.

Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania ze stażu podczas którego praktycznie nauczą się, jak obsługiwać stację diagnostyczną, jak odpowiednio dobierać ustawienia aparatu oraz pozycjonować pacjenta, co jest kluczowe przy wykonywaniu poprawnych badań TK. Staż odbędzie się w wybranych placówkach posiadający aparat TK.

Uczymy efektywnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.